25η Μαρτίου

Γιορτή 25ης Μαρτίου από τους/τις  μαθητές/τριες της ΣΤ’ Τάξης

Με αφορμή την επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ’ Τάξης του σχολείου μας διοργάνωσαν μια εντυπωσιακή γιορτή στο αμφιθέατρο του σχολείου μας.

Η γιορτή, που πραγματοποιήθηκε με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, ταξίδεψε τους παρευρισκόμενους σε ένα νοερό ταξίδι στην ιστορική μνήμη του έθνους μας.

Οι μαθητές παρουσίασαν με ζήλο και ενθουσιασμό πορτρέτα ηρώων της Επανάστασης, ζωντανεύοντας τα κατορθώματά τους και τον αγώνα τους για την ελευθερία.

Μικρά δρώμενα, ποιήματα, τραγούδια και χορός γέμισαν το αμφιθέατρο με πατριωτική ατμόσφαιρα, ενώ οι μαθητές απέδειξαν το ταλέντο και την καλλιτεχνική τους ευαισθησία.

Η γιορτή ολοκληρώθηκε με ομαδικό χορό και τραγούδι, αφήνοντας σε όλους τους παρευρισκόμενους έντονες συγκινήσεις και αισθήματα υπερηφάνειας για την ιστορία του έθνους μας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες της ΣΤ’ Τάξης, καθώς και στις δασκάλες τους για την άψογη διοργάνωση και την επιτυχημένη εκδήλωση!

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους τίμησαν με την παρουσία τους την γιορτή.