Monthly Archives: Ιανουάριος 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΙΕΡΑΡΧΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017, ημέρα της σχολικής εορτής των Τριών Ιεραρχών, τα παιδιά θα εκκλησιαστούν στον Ιερό ναό της Μητρόπολης και θα σχολάσουν μετά το τέλος της λειτουργίας.(΄Οσα παιδια επιθυμουν μπορούν να κοινωνήσουν).
Οι μαθήτριες/ες του σχολείου, θα προσέλθουν κανονικά και θα σχολάσουν στις 10.15πμ
Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Τελετή απονομής βραβείων του διαγωνισμού ζωγραφικής για τον Τριπόταμο

Ανακοινώθηκαν τα ονόματα των μαθητών και μαθητριών που συμμετείχαν στο διαγωνισμό για τον Τριπόταμο. Ανεξαρτήτως  αν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας κέρδισαν κάποια  βραβεία, συγχαίρουμε όλα τα παιδιά που είχαν την διάθεση να συμμετέχουν σε μια εθελοντική δράση,η οποία όμως τους οδήγησε να μάθουν περισσότερα για το ποτάμι μας και να το ονειρευτούν μέσα από

Λειτουργία σχολείου την ημέρα του Πολιούχου Αγ Αντωνίου

Tην Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017, ημέρα της εορτής του πολιούχου της Βέροιας, Αγίου Αντωνίου, το σχολείο δεν  θα λειτουργήσει(Π Δ 201/1998 άρθρο 4). Ωστόσο, σημαιοφόρος και παραστάτες με τη συνοδεία εκπαιδευτικού του σχολείου μας, θα παραβρεθούν στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου στις 10.15π.μ. και θα συμμετάσχουν στη λιτανεία που θα γίνει μετά τη Θεία Λειτουργία (εφόσον οι καιρικές συνθήκες το επιτρέψουν).

Απονομή βραβείων και επαίνων για τον Διαγωνισμό Ζωγραφικής, με θέμα: «Ο Τριπόταμος, το ποτάμι της Βέροιας».

Αλλαγή Ημερομηνίας-(από 14 στις 21 Ιανουαρίου)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Ο σύλλογος «ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΟΥ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ» σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας,
σας προσκαλεί σε εκδήλωση στα πλαίσια του μαθητικού διαγωνισμού ζωγραφικής «Ο Τριπόταμος, το ποτάμι της Βέροιας»,

τo Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017, στις 11:30 π.μ. στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Στην εκδήλωση θα

Κλειστά τα σχολεία και την Παρασκευή 13/1/2017

Κλειστά θα παραμείνουν και την Παρασκευή (13/1/2017) όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βέροιας (Νηπιαγωγεία – Δημοτικά)

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΗΜΑΘΙΑ

Kλειστά θα παραμείνουν και την Πέμπτη 12 Ιανουαρίου τα σχολεία της Α/θμιας Εκπαίδευσης στην Ημαθία.
Αυτό αποφάσισαν εκ νέου οι τρεις Δήμαρχοι της Ημαθίας, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης, λόγω της συνέχισης των ακραίων καιρικών φαινομένων.Νέες αποφάσεις θα ληφθούν μετά από επανεκτίμηση της κατάστασης.

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΗΜΑΘΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Και την Τρίτη 10 Ιανουαρίου θα παραμείνουν κλειστά για τους μαθητές τα σχολεία της Α/θμιας Εκπαίδευσης στην Ημαθία.
Αυτό αποφάσισαν και οι τρεις Δήμοι της Ημαθίας, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης, συνεκτιμώντας τις εξαιρετικά χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν σε όλες τις αίθουσες διδασκαλίας, τη δυσμενή πρόγνωση του επόμενου 24ώρου, καθώς και τα πολύ σοβαρά προβλήματα ύδρευσης που

Λειτουργία σχολείου τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Σχετικά με τη λειτουργία των σχολείων, εξαιτίας των χιονοπτώσεων και του ψύχους, οι Δήμοι Βέροιας, Νάουσας και Αλεξάνδρειας αποφάσισαν τα εξής:
Τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία, αύριο Δευτέρα 9 Ιανουαρίου, θα παραμείνουν κλειστά. Καλούν τους Διευθυντές των σχολείων όπως την ημέρα αυτή και σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς, τις καθαρίστριες και τις αρμόδιες