Monthly Archives: Οκτώβριος 2020

Χρήσιμο βίντεο με οδηγίες για εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

σας κοινοποιούμε ένα χρήσιμο βίντεο με οδηγίες για την εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, για όσους/ες μαθητές/τριες δεν έχουν αποκτήσει κωδικούς πρόσβασης.

Το βίντεο περιλαμβάνει επίσης τα πρώτα βήματα στις ηλεκτρονικές τάξεις του Υπουργείου Παιδείας e-me και e-class.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για την εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση θα χρησιμοποιήσουν την πλατφόρμα e-class.

Προς το παρόν, θα

Continue reading

Εορταστικές εκδηλώσεις των τάξεων για την επέτειο της εθνικής γιορτής της 28ης Οκτωβρίου

Την Τρίτη, 27/10/2020, θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο μας οι εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, με την παρουσία μόνο των μαθητών/τριών και των εκπαιδευτικών, κατά τμήματα, ώστε να τηρούνται οι αναγκαίες αποστάσεις, λόγω της πανδημίας.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:15 χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν ως εξής:

Α,Β,Γ τάξεις, στις 9:30 π.μ.

Δ,Ε,ΣΤ Τάξεις, στις 9:40 π.μ.

Νέο ωρολόγιο πρόγραμμα από 26/10/2020

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα, 26/10/2020 δόθηκε στους μαθητές/τριες νέο πρόγραμμα, μετά την τοποθέτηση στο σχολείο μας της θεατρολόγου, κ. Κλεάνθης Λιάβα, η οποία θα διδάσκει στις τάξεις Α, Β, Γ & Δ.

Πρόγραμμα εορτασμού της επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940

Στις 28 Οκτωβρίου, στις 10:00π.μ., θα γίνει παράταξη των σημαιοφόρων μπροστά από τον χώρο του Ιερού Ναού του Αγίου Αντωνίου.

Λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της διασποράς του κορωνοϊού COVID 19 η εκπροσώπηση των σχολικών μονάδων θα γίνει αυστηρά και μόνο από τους σημαιοφόρους, οι οποίοι θα τηρούν τις προβλεπόμενες αποστάσεις στον αύλειο χώρο του Ιερού

Continue reading

Eορταστικές εκδηλώσεις επετείου απελευθέρωσης της Βέροιας

Tην Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020, κατά τη διάρκεια των  εορταστικών εκδηλώσεων για την Απελευθέρωση της Βέροιας, θα ακολουθηθεί το παρακάτω πρόγραμμα:

ΩΡΑ 09:50 π.μ.: Παράταξη σημαιοφόρων μπροστά από το χώρο του Ιερού Ναού του Αγίου Αντωνίου. Λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της διασποράς του κορωνοϊού COVID 19 η εκπροσώπηση των σχολικών μονάδων θα γίνει αυστηρά

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΨΗΙΚ465ΦΥΟ-3ΒΑ

Διευκρινίσεις για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού σε επίπεδο σχολικής μονάδας

ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ-12-09-20
9984_2020

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2020-21

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,