Monthly Archives: Οκτώβριος 2017

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Η γιορτή για το ΟΧΙ της  28η Οκτωβρίου 1940 θα εορταστεί το πρώτο δίωρο της Παρασκευής 27-10-2017 ( Θα σχολάσουμε στις 10.00πμ.) Το Ολοήμερο τμήμα  σύμφωνα με την νομοθεσία δεν λειτουργεί. Παρακαλούμε να φροντίστε για την ασφαλή αποχώρηση των μικρών μαθητών/τριών που συνοδεύονται.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ  ΓΟΝΕΙΣ   σας ενημερώνουμε ότι:

1)  «Σύμφωνα με τη με αριθμ, 2368/Γ2/9-1-2007 Εγκύκλιο του Υ.ΠΠΕ.Θ, οι θύρες εισόδου-εξόδου στο χώρο του σχολείου παραμένουν κλειστές καθ’ όλη τη διάρκεια λειτουργίας του σχολείου.  Οι γονείς εισέρχονται στο σχολείο κατά τις προγραμματισμένες ώρες συναντήσεων με τους δασκάλους των τάξεων και μετά από άδεια του Διευθυντή του σχολείου».

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στην 4η  Πανελλήνια Ημέρα σχολικού Αθλητισμού που φέτος έχει ως κεντρικό σύνθημα: «ΑΘΛΟΥΜΑΙ ?ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» οι μαθητές και μαθήτριες των σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις/δραστηριότητες εντός και εκτός των σχολικών μονάδων. Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 το σχολείο μας οργάνωσε εκδρομή στο χώρο Sarantovrises Tennis Club όπου