«ΑΓΩΝΕΣ ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» Αγώνες Χειροσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων Δήμου Βέροιας σχ. Έτους 2022-2023

Tην Τρίτη 13-12-2022 στο ΔΑΚ Φιλίππειο Βέροιας πραγματοποιήθηκαν αγώνες Χειροσφαίρισης στο πλαίσιο του προγράμματος «Αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» που προκηρύχθηκαν από την Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων Ημαθίας. Στους αγώνες συμμετείχαν οι μαθητές/τριες του σχολείου μας υπό την καθοδήγηση της γυμνάστριας κ. Μπλαχάβα Αθανασίας  και άλλων Δημοτικών Σχολείων της Βέροια ςυπό την καθοδήγηση των  εκπαιδευτικών ΠΕ11(Γυμναστών).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας πήραν μέρος σε τρεις αγώνες, στους οποίους και κέρδισαν τις αντίπαλες ομάδες.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριές μας που συμμετείχαν στη συγκεκριμένη δράση!