Αγιασμός για το σχολικό έτος 2022-23

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8:45 θα τελεστεί ο καθιερωμένος Aγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Oi μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:30 με τις τσάντες τους για να πάρουν τα βιβλία τους. Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/μαθήτριες θα μπουν στις τάξεις και θα ενημερωθούν σχετικά με το ωρολόγιο πρόγραμμα. Στη συνέχεια όλοι οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν (περίπου στις 9:30). Από την Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου το ωρολόγιο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά, συμπεριλαμβανομένου και του ολοήμερου.

Η χρήση προστατευτικής μάσκας (απλής χειρουργικής ή υφασμάτινης με κατάλληλες προδιαγραφές) είναι προαιρετική για τους/τις μαθητές/τριες σε όλες τις τάξεις, τους εκπαιδευτικούς και το λοιπό προσωπικό, καθώς και για τους επισκέπτες των σχολικών μονάδων.

Ευχόμαστε σε όλους καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων