ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

To σχολείο μας έχει επιλεγεί από το Υπουργείο Παιδείας να εφαρμόσει πιλοτικά κατά το σχολικό έτος 2022-23 το νέο, αναβαθμισμένο πρόγραμμα ολοήμερου μέχρι τις 5:30 μμ (αντί 4 μμ που ίσχυε τις προηγούμενες σχολικές χρονιές). Παρακαλούνται οι γονείς που θα ήθελαν να παρακολουθήσει το παιδί τους το ολοήμερο τμήμα έως τις 5:30μ.μ. να επικοινωνήσουν άμεσα με το σχολείο και να καταθέσουν αίτηση εγγραφής έως και τη Δευτέρα 12/9/2022. Η πρόσβαση όλων των μαθητών/τριών στο διευρυμένο ολοήμερο είναι ελεύθερη, χωρίς κανένα κριτήριο συμμετοχής. Την αίτηση-δήλωση μπορείτε να την κατεβάσετε από τον παρακάτω σύνδεσμο και να την αποστείλετε υπογεγραμμένη στο e-mail του σχολείου (16dimver@sch.gr).  Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά!

ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ-ΟΛΟΗΜΕΡΟ-2022-23

ΕΞΕ - 106012 - 2022 - «Οδηγίες για το αναβαθμισμένο πρόγραμμα Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου»