«Ζήσε χωρίς Εκφοβισμό»Διαδικτυακή Εκδήλωση για την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο

Η  Περιφερειακή  Διεύθυνση  Πρωτοβάθμιας  και  Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο των δράσεων του Παρατηρητηρίου Διαχείρισης Κρίσεων  σε  συνεργασία  με το ΚΜΟΠ διοργανώνει διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα:  «Ζήσε χωρίς Εκφοβισμό»,  που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 4‐03‐2022 και ώρα 11:30 π.μ. Η εκδήλωση  απευθύνεται  σε εκπαιδευτικούς,  γονείς  και  μαθητές Πρωτοβάθμιας  και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των σχολικών μονάδων της Περιφερειακής  Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.   Η  ημερίδα  θα  μεταδοθεί  διαδικτυακά  μέσω  livestreaming  από  την  Ιστοσελίδα  της  Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης www.webtv.kmaked.eu  και θα παραμείνει    αναρτημένη για να είναι στη διάθεση της εκπαιδευτικής κοινότητας.