Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α ́ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 20232024, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023 (από τις 10.00 – 12:00 καθημερινά). Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ που πρέπει να προσκομίσουν οι γονείς/κηδεμόνες (Όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να εκτυπώσουν τα έντυπα που θα βρουν παρακάτω – αίτηση γονέα , δελτίο υγείας υπεύθυνη δήλωση για το Ολοήμερο) –  και να τα αποστείλουν μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου: 16dimver@sch.gr)

α. Αίτηση γονέα  ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ.

β. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή,  adym_el

γ. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, (φωτοτυπία) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

στ. Υπεύθυνη δήλωση Ολοήμερου ΟΛΟΗΜΕΡΟ