ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΨΙΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΔΩΡΕΑΝ RAPID TEST ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟΥ ΚΡΟΥΣΜΑΤΟΣ

Σας ενημερώνουμε ότι σε περίπτωση κρούσματος στην τάξη μπορούν οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που είναι στενές επαφές να απευθύνονται στα Σημεία Δειγματοληψίας  ΚΟΜΥ ΕΟΔΥ Ημαθίας για δωρεάν rapid test. Για το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 27-9-2021 έως την Κυριακή 03-10-2021, θα βρείτε παρακάτω συνημμένο πίνακα με τα σημεία διεξαγωγής rapid test.

Στα σημεία αυτά μπορούν να πηγαίνουν οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί, για να πραγματοποιούν τα δωρεάν rapid tests, προσκομίζοντας κάθε φορά την απαραίτητη σχετική βεβαίωση στενής επαφής επιβεβαιωμένου κρούσματος που χορηγεί η Διευθύντρια της Σχολικής Μονάδας. Επειδή οι Βεβαιώσεις αυτές κρατούνται από τα κέντρα Δειγματοληψίας, για τη διευκόλυνση των εξεταζομένων, οι Διευθυντές/ντριες χορηγούν δύο  βεβαιώσεις στενής επαφής επιβεβαιωμένου κρούσματος, μία για κάθε φορά που θα πραγματοποιείται το rapid test.  Η προσέλευση στα Σημεία Δειγματοληψίας πρέπει να γίνεται αυστηρά μέχρι τις 14:30.

Πρόγραμμα δράσεων ΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ.xlsx