Παραλαβή βιβλίων & προσωπικών αντικειμένων

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, κατ’ εξαίρεση, τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου θα μπορούν γονείς και κηδεμόνες να παραλάβουν τυχόν βιβλία και προσωπικά αντικείμενα των μαθητών/τριών που έχουν παραμείνει στις σχολικές μονάδες, κατόπιν συνεννόησης με τις διευθύνσεις των σχολείων και με τρόπο ώστε να τηρούνται πλήρως τα μέτρα πρόληψης και αποφυγής συνωστισμού.

Για τη συγκεκριμένη μετακίνηση, όσοι παραλάβουν τα αντικείμενα από το σχολείο θα πρέπει να στείλουν μήνυμα με τον αριθμό 4 στο 13033.

Ακολούθως, οι γονείς θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο, ως εξής:

Α τάξη στις 9:30.  Β τάξη, στις 9:45,  Γ τάξη στις 10,  Δ τάξη, στις 10.15,  Ε τάξη, στις 10.30 και  Στ τάξη, στις  10.45 (για τη Στ1 τάξη, η παραλαβή των βιβλίων θα γίνει, κατόπιν συνεννόησης της δασκάλας της τάξης με τους γονείς).

Αναλόγως θα ενημερωθείτε την ίδια ημέρα για το πρόγραμμα της εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης και για τις διευθύνσεις των εικονικών δωματίων των εκπαιδευτικών, οι οποίες θα σας αποσταλούν με e-mail.

Η Δ/νση & ο Σύλλογος Διδασκόντων