ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α’ ΤΑΞΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών Α’ τάξης του Δημοτικού Σχολείου θα πραγματοποιηθούν από 2 μέχρι 18 Μαΐου 2018. Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι:

1. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα του μαθητή (χορηγείται από το σχολείο) στην οποία θα αναφέρονται τα παρακάτω στοιχεία προκειμένου να εκδοθεί το πιστοποιητικό γέννησης από το σχολείο εγγραφής:

α. επώνυμο μαθητή β. όνομα μαθητή γ. όνομα πατέρα δ. ονομα μητέρας ε. ημερομηνία γέννησης.

2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια

3. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας. (Απόδειξη ΔΕΗ, ΟΤΕ, κλπ.)

4. Βεβαίωση φοίτησης σε νηπιαγωγείο

Εισημαίνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2018-2019 στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2012 έως 31-12-2012

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο της Διεύθυνσης τις εγάσιμες ημέρες και ώρες 10:00 – 13:00